Відпочинок в Карпатах: що це?

вид на гірський хребет

Якщо подивитися на Карпати зсередини, переконуєшся, що вони були створені для відпочинку. У порівнянні з іншими гірськими масивами, вони доступні і комфортні. Тому кожен знайде тут чим зайнятися. Давайте спробуємо хоча б поверхово ознайомитися з тим, що пропонують Карпати, а потім зрозуміємо, що в цій книзі, написаній природою є розділ і для вас.

Лижний відпочинок

У зимовий час гори насамперед асоціюються з швидким спуском на лижах. Дійсно, гірськолижна інфраструктура Карпат представлена ​​досить широко. Славське, Буковель, Тисовець, Ворохта – ось найвідоміші гірськолижні центри зимових Карпат, це центр Карпат. Але можна знайти цікаві лижні траси і в глибинці. Тут є де покататися, а також на вибір траси різної складності.

Туристичний відпочинок

Пройшла зима, і знову Карпати чекають відпочиваючих, або вірніше любителів активного відпочинку на природі. Розповідати про всі принади тільки. У всіх куточках цих гір є на що подивитися. Тільки залишається упакувати рюкзак, перевірити спорядження, ще раз уточнити маршрут і терміни і вперед за новими враженнями.

Лікувальний відпочинок

В околицях гір Карпат сама природа розкидала діаманти бальнеологічних і рекреаційних курортів. Трускавець, Східниця, Моршин, Берегово, Поляна, Свалява, Солотвино. Тут і водички можна напитися і в гори сходити. І нарешті, повернутися додому не тільки здоровим тілом але і душею.

Історично-краєзнавчий відпочинок

Гори Карпати споконвіку були транспортним коридором з Русі до Європи. Хто тут тільки не проходив. І древні племена і лицарі – хрестоносці. Тому околиці Карпат мають багато легенд і загадок відбитих у древніх пам’ятниках. Чого тільки варта Львів – музей під відкритим небом. Та й взагалі кожне містечко карпатського регіону має не одну сотню років. Івано – Франківськ, Дрогобич, Мукачево, Ужгород, Чернівці. Скрізь є на що подивитися. Крім цього багато середньовічних замків додають містики відпочинку. Фортеця Тустань (Урич), Замок Паланок (Мукачево) Ужгородський замок, Невицький замок. Це далеко не повний перелік місць куди варто побувати. Ну і самі Карпати ховають безліч історичних таємниць. Легендарна постать «карпатського Робін Гуда» – Олекси Довбуша залишила за собою багато укриттів в скелях і печерах гір (Бубнище, Яремче …) Є що подивитися і є що дізнатися.

Рекреаційний відпочинок

Якщо ви художник або фотограф – Карпати для вас будуть здаватися раєм. Куди б ви не йшли всюди побачите прекрасні пейзажі, фантастичні водоспади, стрімкі річки і мальовничі скелі і долини. Окремою перлиною у всій цій красі є озеро Синевир (Морське око). Високогірна водойму, яка загубилася серед стрімких гір. А аномалією в позитивному сенсі цього слова можна вважати долину нарцисів (Закарпатська область) – мабуть єдине місце на землі, де ці дивовижні квіти ростуть у природних умовах. І таких особливостей безліч. Бажання і терпіння в Карпатах завжди будуть нагороджені рідкісним фото або просто чудовим натхненням на роки вперед.

Етнографічний відпочинок

Кажуть, що жителі гір дивляться на світ не так як ми. Вони живуть серед зірок, тому їх мистецтво завжди відрізнялося вишуканістю. Культуру Бойков і Гуцул можна зрозуміти, тільки побувавши в Карпатах. Потужними центрами народного промислу є містечко Косів і Коломия на Івано-Франківщині. Вироби з дерева з вовни, пі
санки автентичної карпатської роботи можна побачити тільки там. І всі вироби є високохудожніми.

Екстремальний відпочинок

Відпочинок для сильних духом людей Карпати пропонують сплави на катамаранах по гірських річках, екстримальні зимові походи до високих важкодоступним вершин, повітроплавання, подорож по печерах. І ще багато всякої екзотики, яка дуже добре прижилася в карпатських горах.

Медитативний і духовний відпочинок

Набридли міські будні і так захотілося самоти подалі від цивілізації – гори це те саме місце де в роздуми над вічними питаннями можете отримати несподівані однак вірні відповіді. У такому випадку поселяєтеся в приватній садибі в якомусь Богом забутому місці і час для вас вже не товариш. І таких місць безліч. Одночасно відчуєте толерантність і гостинність карпатських жителів. Однак коли духовні вимоги значно вище – карпатський регіон усіяний багатьма монастирями і лаврами самих різних конфесій.

Містичний відпочинок

Хоча Карпати в центрі Європи, але у них збереглося чимало таємниць. По всій територіі можна почути безліч легенд про аномальних місцях, про невідомі животних про різні явища, які сучасна наука поки нездатна разясніть. Кудаб ви не поїхали – там знайдуться таємниці для “першовідкривачів” адже на територии карпатського регіону багато замком багато невідомих пам’яток з глибокої давнини. Одним словом Карпати можна заново відкривати.

Карпати багатогранні, Карпати містичні, Карпати мальовничі. Що з цього переважає – неможливо визначити. Однак можна стверджувати однозначно: немає такої людини на землі, для якої Карпати були б не цікавими. Є сумніви – це ще одна з тисячі причин щоб відвідати ці гори.