Після того як Росією був незаконно анексований Крим, багатьом туристам, звиклим проводити відпустку на півострові, довелося розробляти нові маршрути. Виявилося, що це не так складно, оскільки в Україні є безліч цікавих місць, як уже популярних, так і не дуже відомих.
Щороку безліч туристів з усієї України навесні і влітку відправлялися в похід по Криму. Цього року, зі зрозумілих причин, довелося задуматися про зміну маршрутів. Але як кажуть, не Кримом єдиним, і місць для піших походів та сімейного відпочинку в Україні більш ніж достатньо.
Наприклад, поки ще мало популярний Актовський каньйон в Миколаївській області. Унікальне місце, де скелі досягають 90 метрів у висоту. В глибині каньйону тече річка Гамазенік з водою, насиченою сірководнем. Дно річки кам’янисте, тому перш ніж пірнати, варто його добре перевірити. Зі скелі Піп Землі можна побачити живописний Арбузинський перевал. Ще в каньйоні є дивовижний Трикратський ліс-лабіринт. Місця дуже чисті, наплив туристів невеликий. Відмінне місце для дикого відпочинку з наметом і запасом продуктів.
Ще одне місце для любителів гірського туризму, безумовно, скелі Довбуша в Карпатах. Це пам’ятка природи загальнодержавного значення, скупчення величезних каменів, що утворилися тисячоліття тому. За легендою, саме в цих місцях народний месник Олекса Довбуш заховав в скелях свої скарби. Вхід в одну з печер загороджує камінь, котрий обертається, і якщо сказати чарівне слово-пароль, то камінь відсунеться і виявиться золото, відібране у корчмарів і купців. На жаль, ті, хто знав це слово, давно померли … Сьогодні в скелях тренуються альпіністи.
Для любителів водоспадів є мальовничий маршрут в Чернівецькій області – селище Вижниця. Тут починаються Буковинські Карпати. Місце, яке підійде як сім’ям з дітьми, так і одинакам, які шукають усамітнення. Річка Черемош, 12 водоспадів, і перевал Німчич надихнули свого часу композитора Володимира Івасюка на створення знаменитої “Червоної рути”. Взимку тут непогана лижна траса. Біля перевалу Німчич перебуває український Стоунхендж – скельне утворення “Прокляті камені”.
Тим, хто хоче втекти від цивілізації, пряма дорога в Дземброню Івано-Франківської області. Це карпатське селище, де постійно живе близько 300 осіб, – центр зеленого туризму. З чуток, саме тут Сергій Параджанов задумав свій фільм “Тіні забутих предків”. Біля Дземброні знаходиться третя за величиною гора України – Піп Іван. Однак гірські маршрути вважаються середнього ступеня складності і підходять для туристів-початківців.
Якщо вихідних не так багато, щоб іти в похід, можна з’їздити в Полтавську область в містечко Опішня. Це столиця українського гончарства зі своїм музеєм, в якому під відкритим небом розташовано близько 35 тисяч керамічних фігур і психоделічних скульптур. Там же можна спробувати зробити щось керамічне своїми руками. У 20 кілометрах від Опішні знаходиться та сама знаменита гоголівська Диканька. Якщо поєднати маршрути, можна вбити двох зайців відразу.
Для тих, хто любить погарячіше, в Україні є своя власна пустеля, причому найбільша в Європі – Олешківські піски на Херсонщині. Її протяжність близько 15 кілометрів, і там є все, що повинно бути в справжній пустелі, – бархани в п’ять метрів заввишки, саксаул і навіть оазиси. Влітку піски прогріваються до +75 ° С.
На території Національного природного парку “Подільські товтри”, що поблизу Кам’янця-Подільського, розташувалася мальовнича місцевість з назвою Бакота. Колись тут було однойменне село, але в 1981 році, під час будівництва Дністровського гідровузла, воно було затоплено. Зараз тут затока. На берегах Дністра розташований печерний монастир XI-XIV ст., потрапити в який можна тільки спустившись по сходах, вибитих в скелі, або з боку річки. Поруч з монастирем є три джерела мінеральних вод, які вважаються цілющими. І ще, в цій місцевості абсолютно немає комарів!
У Закарпатті розташоване одне з найзнаменитіших озер України – Синевир. Згідно з легендою, воно утворилося зі сліз графської доньки Синь на тому місці, де її коханого, пастуха Вира, убили камінною глибою за наказом її батька. Ще одна назва озера – Морське Око: з вершини гори Озерної водойму виглядає як око з зіницею-островом. Синевирське озеро утворилося більше десяти тисяч років тому і поповнюється водами гірських струмків. На території Національного природного парку “Синевир” проводиться реабілітація бурих ведмедів, які постраждали від жорстокого поводження в пересувних зоопарках.
Читайте також:
П’ять високих гір України, на яких варто побувати