Риболовля в Карпатах. Що можна впіймати в Карпатських струмках

Опис видів риб живуть в Карпатських струмках та Свічі зокрема.

  • Риболовля. Окунь в Карпатах карпатський окунь

Тіло окуня з горбинкою, стисло з боків, темно зелене, жовтувато зелене на спині, з темним вертикальними смугами з боків (їх у нього від п’яти до дев’яти штук) білясте в черевній частині. Очі у риби помаранчеві. Окунь любить тиховодні ділянки Карпатських річок. Найчастіше він тримається у різних укриттів у дна. Як правило, це корчі, камені. Харчується окунь дрібною рибою, в його раціон входять також черв’яки, личинки, дорослі комахи, молюски. Клює окунь в Карпатах практично цілий рік найбільш активно після нересту в серпні і з першими осіннім похолоданнями, в цей час риба збивається у великі зграї і полює за мальком. Вирушити на риболовлю чудовий варіант проведення літнього відпочинку в Карпатах.

 

  • Риболовля. Щука в Карпатахкарпатська щука

Це хижа риба, дуже ненажерлива. Тіло у щуки подовжене, торпедо подібне, темно-зелене, часто чорне на верхній частині спини, зелене з сірим відтінком, бурого або жовтого з великою кількістю різних смужок, плям, штрихів на боках, білувате в черевній частині. Паща у карпатській щуки велика з дуже гострими як лезо бритви зубами. Карпатська щука мешкає у великих і малих річках у водосховищах і невеликих ставках. Щука не стайная риба, тримається поодинці. Варто в місцях, в яких можна підстерегти і напасти на здобич. Таким місцями є злами дна, камені, корчі, великі водні зарості, злами дна Карпатських річок і повороти, у завалених у воду дерев. Харчується щука практично будь-якими рибинками. Винятком для неї не є навіть власна молодь, не гребує щука, особливо молода і черв’яками, ракоподібними та іншою живністю. Дуже великі щуки не дуже смачні, старі щуки мають дуже неприємний специфічний смак. Клює щука в Карпатах практично протягом усього року, за винятком короткого періоду нересту, особливо хороший жор у щуки після того як сходить останній річковий лід і на початку осені коли лід встає.

 

  • Риболовля. Плотва в Карпатах карпатська плотва

Зграйна риба має подовжене тіло, стисле з боків, зеленувате на спині, сріблясте з бічною в черевній частинах. Колір очей помаранчевий з червоною цяткою вгорі. Зустрічається плотва в Карпатах практично повсюдно в річках, озерах, причому в багатьох з них представляє основну масу риби. У Карпатських річках плотва, як правило, тримається не дуже глибоко в заростях трави (ховаючись про основних ворогів окуня і щуки) в зонах з повільною течією, в тиховоддя. Годуватися, як правило, підходить ближче до берега, віддаючи перевагу більш теплу воду. Плотва практично всеїдна харчується вона
тваринною і рослинною їжею. Хробаками, личинками комах, ракоподібними, що падають у воду ягодами. Підводною рослинністю. Ловиться плотва в Карпатах практично цілий рік. Особливо інтенсивно після нересту. Влітку незабаром після світанку і на заході сонця, ввечері.

 

  • Риболовля. Лящ в Карпатахлящ в карпатах

Це зграйна риба має дуже високе тіло, сплющене з боків тіло. У молодих особин забарвлення тіла сріблястого кольору, а у великих золотистого кольору. Лящ мешкає у багатьох водоймах Карпат віддаючи перевагу зонам з тихим, повільним перебігом. Тримається переважно завжди у дна гірських Карпатських річок, в глибоких річкових ямах, глибоких заводях, подмоінах поблизу обривів і перепадів дна з глинистим, мулистим, або піщаним дном. Лящ досить осіла риба, якщо її не турбувати може весь час жити на одному і тому ж місці. Харчуватися виходить, як правило, в сутінках і на світанку до замуленим і трав’янистим ділянкам. Це одна з найбільш великих риб в Карпатських річках зустрічаються часто екземпляри до 3 кг. Харчується карпатський лящ черв’яками, молюсками, ракоподібними, личинками комах, водоростями, молодими пагонами прибережних рослин. При лові ляща в Карпатах використовуються в основному рослинні насадки.
Досить активно карпатський лящ клює по першому і останньому льоду і особливо в період збору врожаю зернових в Карпатах, це період з початку і до кінця серпня.

 

  • Риболовля. Короп у Карпатах карпатський короп

Через свої розміром і смаку м’яса відноситься до цінних рибам. Є цінним трофеєм для будь-якого рибалки в Карпатах. Короп може жити в Карпатських водоймах неймовірно довго відомі примірники у віці ста років і навіть старше. Короп досить теплолюбна риба для нересту йому необхідна Двадцятиградусний температура води. Великі коропи воліють, тримаються поодинці на великій глибині і виходять на річкове мілководді тільки для харчування. Продуктивна риболовля на коропа в Карпатах в основному в середині літа.

 

  • Риболовля. Карась в Карпатах карась в карпатах

Як і більшість Карпатських коропових риб, карась є стайной рибою, тіло у нього достатньо висока істотно стисло з боків на спині коричневе з червоним або зеленим відтінком, на боках золотисто-бронзова в черевній частині світло-жовта. Дуже не вибаглива до харчування риба живе в більшості водойм Карпат навіть в не великих річках, які можна перейти вбрід. Карась віддає перевагу ділянкам Карпатських річок з тихою водою. Тримається на невеликих глибинах у місцях сильно зарослих водною рослинністю. У тінистих заводях і затоках. Можна сказати, ніж замулене дно, чим більш зарослі береги річки, тим краще карпатський карась, відчуває себе в цих місцях. Нереститься карась в Карпатах при температурі води не менше +15 градусів. Взимку в Карпатах карась клює погано, тільки навесні з прогріванням води він набагато активніше. Особливо карась активний в Карпатах з середини травня по середину червня.

 

  • Риболовля. Головень в Карпатахголовень в карпатах

Зграйна риба. Тіло головня має подовжену форму майже круглу форму. На спині забарвлення темно зелена, на боках срібляста, в черевній зоні сріблясто біла. Луска досить велика, голова велика, товста з великим широким чолом. Живе головень в Карпатах в основному в не дуже великих річках, де помірне або швидка течія любить холодну воду. Тримається головень в основному на песчанно галькових і кам’янистих перекатах карпатських річок. На кордонах швидкого і зворотної течії під навислими над водою деревами і чагарником уникає мул і твань. Харчується комахами, личинками, жабами, молюсками, молодий рибою і водоростями. нереститься голавль в Карпатах у березні-квітні при температурі 12-18 градусів
Місце перебування головня в Карпатах сильно залежить від погоди. У теплий і спокійний день він піднімається на поверхню водойми, в холодну погоду або дощ опускається на дно. Головень риба обережна при лові його в Карпатах необхідна
повна тиша і хороше маскування. Риболовля на головня можлива в Карпатах цілий рік, особливо добре клює в період цвітіння горобини, коли з’являється велика кількість літаючих комах.

 

  • Риболовля. Краснопірка в Карпатах карпатська краснопірка

Вже одна назва говорить про яскравою зовнішньою особливості цих риб (червоних плавниках-пір’ї) тільки черевні плавники у них малинові. Краснопірка риба живе зграями, зовні схожа на плотву, але тіло її істотно вище забарвлення на боках темніше золотисто-коричнювата, а черевна частина світла. А ось слизом не вкрита як плотва. Колір очей золотистий
з червоною плямою вгорі. Вобщем краснопірка риба красива. Краснопірка живе в річках і озерах Карпат перевагу
віддає тихим ділянкам Карпатських річок, тихим затонів, зарослим водною рослинністю. Краснопірка в теплі, спекотні дні любить спливати на поверхню води погрітися біля очеретів та повалених дерев. Харчується риба водоростями, молодими пагонами рослин, личинками, комахами, черв’яками в цілому це невелика риба. Окремі особини в карпатських водоймах можуть досягати вагою 1,5 кг і розміром 40 см. Нереститься краснопірка при комфортній для неї температурі води в річках не менш 18 градусів. Найкраще краснопірка ловиться в Карпатах влітку в тихі, теплі, ранкові та вечірні години.

 

  • Риболовля. Форель струмкова в Карпатахриболовля форелі в карпатах

Тіло подовжене, вальковатим – торпедо чільне, невисоке, злегка стисла з боків. Рот у форелі великий, на щелепах велика кількість дрібних зубів. Голова з боків не стисло. Верхня частина щелепи загортається за задній кут ока. Спина в основному темна, іноді темно-зелена, боки жовто – сірі або повністю сірі, черево сірувато – біле, іноді жовтувате. На спинному плавці
й тілі розкидані численні чорні, яскраво-червоні або рожеві плями з білим або блакитним обідком. Максимальна довжина мешкають в Карпатах – 37 см. зазвичай 25 см. маса іноді до 2 кг. але в основному рідко перевищує 900 гр. Форель дуже поширена в річках і струмках Карпат. Живе в невеликих річках і струмках з прохолодною водою, швидким перебігом і кам’янистим дном. На висоті над рівнем моря від 200 до 1000 метрів. Тримається серед кам’янистих укриттів дна. Молодь тримається зграйками, старші особини окремо. Нереститься з початку жовтня до середини листопада. Молодь харчується дрібними ракоподібними, комахами і їх личинками та іншими безхребетними, дорослі риби харчуються дрібними рибами
і їх ікрою іноді донними безхребетними, жабами, дрібними ссавцями. Форель в Карпатах живе до 12 років.

 

  • Риболовля. Мінога українська в Карпатахмінога в карпатах

Тіло у риби подовжене угревидное, тонка. Два спинних стикаються підставами між собою задній з них переходить в хвостовий плавець. Щетковідная зубів немає якщо вони є, то не утворюють суцільну смужку на нижній губі. Верхня частина тіла темна або зеленувато – блакитна боки сірі черево білувате. Тіло може досягати 50 см. в основному не перевищує 22 см. Риба широко поширена в ріках і річках Карпат. Веде придонний спосіб життя, тримається на невеликих глибинах в місцях з проточною чистою водою. Нереститься мінога українська в Карпатах в кінці березня в квітні при середньодобовій температурі близько 8 градусів тепла.

 

  • Риболовля. Харіус європейський в Карпатах ловля харіуса в карпатах

Тіло подовжене, не дуже висока трохи стисле з боків, плавник на спині високий і довгий. верхня щелепа НЕ загортає за передню частину ока. Зуби на щелепах слабкі. Спина темно-бура, сріблясті боки з металічно – блакитним відтінком, черево біле. Уздовж боків тягнуться жовтуваті смужки. У передній частині тіла розсіяні темні плями. На спині плавець має, як правило, кілька яскравих чотирикутних плям. Довжина тіла від 30 до 50 см. вага від 300 гр. до 1,5 кг. Прісноводна риба живе в річках Карпат з чистою, прозорою водою. Нереститься, в Карпатах, з середини квітня до кінця травня – при температурі води не менше 6 градусів. Харіус європейський харчується в Карпатських річках личинками і комахами донними безхребетними іноді ікрою і дрібною рибою. Живе в Карпатах до 10 років.