Як організувати дійсно доступний відпочинок в Карпатах

поїзд в карпатах

Що таке доступний відпочинок? Мабуть, це той відпочинок, який подарував вам максимум видовищ і вражень за мінімум витрат. Всі ми добре розуміємо, що це поняття є відносним і в кожному конкретному випадку «доступність» буде вимірюватися своїми величинами. Однак, у наш кризовий час «Доступний відпочинок в Карпатах» справді набуває конкретності у своєму значенні. Тому ці рядки, сподіваюся, стануть в нагоді тим, хто не може без відпочинку, але не знає як в нинішніх обставинах бажане зробити реальністю. Тому давайте спробуємо проаналізувати анатомію нашого майбутнього екскурсу в гори.

З чого складатиметься наш відпочинок

  1. Бажання відпочити
  2. Визначення місця відпочинку
  3. Організація попадання на відпочинок
  4. Організація проживання та харчування
  5. Визначення терміну та періоду відпочинку
  6. Організація дозвілля

 

Бажання відпочити

Головний двигун ваших майбутніх дій. Не давайте йому розгорітися, оскільки це негативно відіб’ється на вашому гаманці. Людські потреби безмежні, а фантазія бездонна. Тому чим довше збираєтеся з думками і обмірковуєте вашу майбутню подорож, тим більше витрат необхідно буде в неї вкласти. Головними критеріями ваших бажань і майбутніх дій повинні бути: раціоналізм, безпека і максимальна економія.

Визначення місця відпочинку

Мета цієї складової організації доступного відпочинку в Карпатах дуже схожа на цілі професійних логістів: знайти максимально ефективний шлях до максимально ефективного відпочинку. Єдина відмінність – відсутність в нашому випадку терміна «найкоротші терміни». Дійсно, час у даному випадку – не наш друг, оскільки він для нас занадто дорогий.

Тепер як все сказане застосувати на практиці? Для відпочинку нам необхідно вибрати місце, куди можна дістатися максимально дешево, де в невеликому радіусі є на що подивитись, як розважитись (рекомендуємо Карпатський трамвай) і, нарешті, де ринок здатний надати недороге житло з недорогим харчуванням, а ще краще – із можливістю самостійно готувати їжу. Тому плавно переходимо до наступного пункту нашої подорожі – трансферу.

Організація попадання на відпочинок

поїзд в карпатахНайдешевшим видом пасажирського транспорту на великі відстані залишається потяг. Благо, в Карпатах є кілька залізничних ліній, які здатні навіть без пересадок доставити нас в бажані місця. Це зокрема лінія Львів-Чоп-Ужгород, за допомогою якої нам відкривається можливість потрапити в наступні туристичні пункти: Сколе, Славське, Воловець, Мукачево. Від них на відстані приміських маршруток розташовані Волосянка, Пилипець, Жденієво, Поляна та ін .. Наступна лінія -це Івано-Франківськ – Рахів. Тут ще більш екзотичний туристичний набір: Яремче, Ворохта, Микуличин, Татарів, Кваси, Лазещина, Яблуниця, Ясіня ну і звичайно Новоселиця.

Хоча поїзд і дешевше автомобільного транспорту, все ж вартість на квиток залишається завеликою для шанувальників «доступного» відпочинку. Тому існує ще одна схема економії: приміські поїзди, електрички та дизель-поїзди. Комбінуючи ваш маршрут з декількох таких видів транспорту можна подолати чималу відстань, образно кажучи, за копійки. Однак, за дешевизну доведеться платити комфортом і часом. Так, власне часом, оскільки графіки електричок складені таким чином, що в зонах пересадок доведеться очікувати по кілька годин. Але знову ж вдаватися до такого екстриму рекомендуємо тільки в літній час. У зимовий час така подорож може коштувати вам здоров’я і нервів, оскільки багато вагонів не опалюються, а деякі маршрути взагалі можуть бути скасовані. Тому подорож аж ніяк не виправдає вам економію.

Організація проживання та харчування

Звичайно готелі, санаторії та престижні бази відпочинку в нашому випадку ми навіть не розглядаємо, оскільки вони з економією нічого спільного не мають. Але це на перший погляд. Наприкінці публікації розповімо про методику, як за мінімум коштів відпочити по-королівськи. А поки нашу увагу звертаємо на зелений туризм та приватні садиби. Якщо ви подорожуєте великою компанією, варто зосередити свою увагу навіть на котеджах. Ціни демократичні і умови для проживання більш ніж вдалі.

Для позбавлення себе від зайвих клопотів при прибутті на місце відпочинку, рекомендуємо про житло подбати завчасно. Для цього знадобиться Інтернет і трохи часу. Можете навіть трохи поторгуватися, однак торг доречний у випадку великої компанії та тривалого перебування 🙂

Якщо цього не вдалося зробити заздалегідь, не варто впадати у відчай: в Карпатах без даху не залишитеся. На пероні підходите до таксистів і питаєте хто здає житло. Звичайно, така послуга обійдеться дорожче, оскільки останній запропонує вас підвести до майбутньої квартири, щоб ви довго не шукали. Однак крім таксистів на пероні чатують і господарі житла, з якими відразу можна там і домовитися. Єдиним недоліком таких домовленостей є те, що очікувана послуга до останнього є «котом у мішку»: ви до останнього не знаєте, в яких умовах будете проживати.

І третій варіант пошуку житла на місці: піші пошуки. Когось залишаєте на пероні з багажем, а самі висуваєтеся в село або місто на пошуки. У курортних селищах, до речі, це зробити простіше, адже більшість господарів намагаються проінформувати автомобілістів за допомогою табличок прямо на воротах своїх будинків про те, що у них «є вільні місця». Після декількох відвідувань все ж знайдете зручне для Вас місце.
Особливу увагу при виборі місця проживання на відпочинку звертаємо на такий момент як «можливість користуватися кухнею». З цього починається ваша економія на харчуванні. Частина продуктів в такому випадку слід привезти з собою, а частину можна завжди придбати в магазинчиках, яких у курортних містечках і селах предостатньо. Самостійне приготування їжі істотно збереже ваші заощадження.

Визначення терміну та періоду відпочинку

Як не дивно, але для економії в Карпатах велике значення має час року «коли ви їдете на відпочинок». Довгий час на карпатських курортах діє система сезонності. Звичайно, межі сезонів у кожного можуть бути різні, однак виділяють в цілому три сезони. Вони у кожного можуть називатися по різному, але суть їх однакова: є дешевий сезон, є подорожче сезон і, звичайно, найдорожчий з додатковими накрутками.

карпатиКарпатські сезони обернено пропорційні морським сезонах. Дорогі ціни взимку, дешеві влітку. Продиктована така градація витратами на утримання закладів відпочинку. Зима – це витрати на опалення і зростання попиту тих, хто любить кататися на гірських лижах. На море, адже, в цей період ніхто не їздить. Бувають випадки міжсезонних знижок (весна, осінь). Ну і окремої градацією є Новий Рік, різдвяні свята і травневі свята. У цей період ціни найвищі і знайти місце для відпочинку в такий період дуже складно навіть заздалегідь. Тому для економічного відпочинку в Карпатах рекомендуємо період теплою весною (квітень-травень), літо і бабине літо (початок осені).

Якщо ваш відпочинок не передбачає активних екскурсій або походів, добре можна заощадити в період з кінця лютого до початку квітня, а також у період жовтень-листопад. За тривалістю перебування на «доступному відпочинку», оптимальний термін 3-7 днів. 3 дні – це той мінімум, в який можна почати розслаблятися і можна встигнути щось побачити. 7 днів – це психологічна межа, до якої ще не шкода витрачених грошей. Після 7 днів вас почнуть діставати сумніви в доцільності поїздки адже «можна було гроші заощадити», або «які ж ми дурні, треба було нормально купити путівки і собі не шукати пригод». Приблизно так все виглядає через тиждень перебування в горах. А якщо ви відпочиваєте групою, і поруч мало туристичних визначних пам’яток, то 7 днів якраз той період, після якого один одного починаєте дратувати. Тому цю межу умовно можна ще назвати Карпатською межею дружби. І щоб ця межа не переросла у негативні наслідки варто подумати про дозвілля.

Організація дозвілля

Про це варто подбати ще на стадії планування. Для цього вивчаємо карти і прогноз погоди. І саме вибір дозвілля впливатиме на вибір місця вашого відпочинку. Важливість дозвілля особливо зростає, коли плануєте подорож більше 3 днів. Тому відкриваємо путівники і визначаємо місця максимальної концентрації туристичних визначних пам’яток (скелі, музеї, наявність озер, печер, туристичні маршрути або географічні об’єкти, пам’ятки природи тощо) Зрозуміло, що не всі визначні пам’ятки будуть в межах одного населеного пункту. Однак бажано, щоб вони були в радіусі їзди приміської маршруткою (до 15 км). У такому випадку ваше перебування на відпочинку буде динамічним і насиченим.

На чому не можна економити

Невипадково кажуть, що економити на безпеці не можна. У нашому випадку така економія може завершитися трагічно і ні про яке задоволення від відпочинку мова взагалі не йде. Так ось:

  • Якщо плануєте організувати дійсно доступний відпочинок в Карпатах, перш подбайте про напарника або напарників (можуть бути і напарниці). Подорожувати в економ форматі з однодумцями веселіше, легше долаються труднощі і в результаті рівень безпеки подорожі зростає в рази.
  • Не плануйте економ відпочинок на зимовий період або на період нестабільних погодних умов.
  • Якщо плануєте піші туристичні походи в незнайомій місцевості і у вас немає досвіду таких походів – не економте на гідах і провідниках. Така економія може загрожувати вашому життю.

Он-лайн сервіси організації доступного відпочинку

Дійсно, в Інтернеті сьогодні досить цікавих сервісів, які можуть стати в нагоді для здешевлення вашого відпочинку. Наприклад, сайти пошуку попутників для подорожі. Скажімо, хтось їде власним автомобілем в певний район Карпат, а у нього є ще вільні місця. Таким чином, він за символічну плату готовий вас підвести. Звичайно, за умови, якщо ваші маршрути збігаються.

Сподіваюся, що ми вас переконали про доступність відпочинку при будь-яких умовах і в будь-яких обставин. Тому головне правило доступного відпочинку в Карпатах: не довго думати, а скоріше приступати до організації бажаного відпочинку ».

Можливості безмежні! Хорошого Вам відпочинку!