Рекомендації по вибору взуття для активного зимового і літнього відпочинку в Карпатах

Фірмові, шкіряні, безпечні …

Почніть вибір туристичного взуття для відпочинку в Карпатах в першу чергу з вибору авторитетного продавця. Вибирайте торгову точку офіційного представника конкретної фірми-виробника. У закладі з доброї репутацією немає підробок (чим іноді грішать промтоварні ринки), крім того є гарантійне обслуговування і грамотні консультації. Взуття для туристичних походів і активного літнього відпочинку в Карпатах набувати краще в спеціалізованих туристичних магазинах. Товар, що з’являються в звичайних супермаркетах, в основному дорожче, а вся інформація про нього обмежується етикеткою.
взуття для активного зимового і літнього відпочинку в Карпатах.

Наступним кроком є ​​вибір виробника. Увага! рекомендуємо зупинити свій вибір на взутті: Salomon Trezeta, Boreal, Campus, Columbia, Dachstein, Koflach, Baak, Lowa, Meindel, Merrell, Raichle, Asolo, Vasque, La Sportiva. Якість взуття краще виробництва – Європа, США; гірше-Туреччина, Китай, Малайзія. Сьогодні більшість відомих фірм-виробників виробляють якісне взуття в основному з шкіри. Вона, як правило, механічно стійка, краще «дихає», добре стримує дифузію вологи. Буває різного походження та ступеня обробки: проста або з обробкою, зовнішня обробка Full-Grain і внутрішня (замша) і т.п. Свинячу кирзу застосовують для виробництва військових «берців». До речі ідеальне взуття для піших походів Карпатами. Добре, якщо черевик зшитий з одного цільного максимально двох шматків шкіри – такий черевик стійкіший, сухий, але і звичайно дорожче. Замша, якщо вона без спеціальної «воскової» обробки, дуже вразлива до пошкоджень. Бездоріжжя карпатських гір однозначно залишить на такого взуття глибокі порізи, і навіть розриви.

Крім того, такий вид шкіри є гігроскопічним. Сьогодні виробники пропонують туристичну взуття з використанням мембранних вставок, вони не пропускають вологу ззовні, разом з тим виводять зайву зсередини. Великою популярністю сьогодні користуються мембрани німецького виробника Sympatex, і американського Goretex. Ці екземпляри істотно дорожче, але і більш ефективні, хоча великою їх недоліком є ​​періодичне забруднення мембранних пор. Важливим критерієм вибору взуття для піших походів і відпочинку в Карпатах є захищеність гомілковостопного суглоба. Черевики, кросівки з високим і добре прошнурованим верхом захищають від травматизму гомілковостопний суглоб туриста, оскільки надійно і щільно фіксують ногу. Саме це місце в горах страждає найчастіше.

Взуття для активного зіменего і літнього відпочинку в Карпатах

  • Протектор. Щоб відчути, якість протектора вашого взуття досить пройтися кам’янистим берегом карпатської річки. У серйозних багатоденних походах Карпатами гарантом вашого рівноваги буде саме якісна підошва. Переважна більшість фірм-виробників ставить на свої вироби протектори Durasole, Vibram або особисті розробки. Щоб не «напоротися» на підробку, потрібно пам’ятати: у маловідомого виробника взуття, виріб ніколи не може бути укомплектовано фірмовим протектором. Матеріал, з якого відомі фірми-виробники виготовляють протектори, це сучасний сплав каучукових і пластикових матеріалів. Якісна підошва повинна бути достатньо жорсткою – щоб у цьому переконається, досить спробувати її зігнути. Факт наявності амортизаційних прокладок, якими «нафаршировані» дорогі кросівки, може тільки радувати. Вони приємно пружинять крок і вбирають у себе частину удару гірських стежок Карпат. Протектори в сучасних якісних моделях туристичного взуття ззовні ніколи не прошивають, а фіксують сучасними клеями. Через отвори зовнішньої прошивки, як правило, просочується волога і навіть вода, а при обриві або частковому перетиранні прошивний нитки, а це не виключено в гірських умовах Карпат і активного руху на протязі дня, підошву можна втратити.
  • Язичок. У якісних моделях язичок черевика повинен бути пришитий до корпусу не тільки в нижній частині взуття, але прикріплений, бажано, шкіряними складками з боків. Таке взуття істотно тепліше і звичайно краще захищена від проникнення вологи і води.
  • Устілки. Хороші якісні устілки виробляють з каучукової маси з антибактеріальним покриттям. Тоді вони більш зносостійкі, добре і швидко сохнуть і не вбирають запахи, не в приклад повстяним або іншим натуральним шарам.
  • Шнурки повинні бути не тонкі, і не з нейлонових волокон вони погано тримають зав’язку. Замість отворів на черевиках рекомендуються запонки, петельки, і гаки для шнурків таке взуття щільніше сидить на нозі, що дуже важливо навіть в нетривалих прогулянках Карпатами.
  • Пом’якшуючі подушки – дуже бажаний елемент взуття для гірських Карпатських прогулянок. Краще якщо, попереду і ззаду стопа захищена завдяки товстому шару шкіри.
  • Загальне. Взуття не повинна тиснути, пальці не повинні притискатися до носка черевика (перевірка по великому пальцю), по ширині пальці не повинні притискатися і налазити один на інший, ступня має почуватися вільно. Однак якщо вільного місця у взутті більше ніж потрібно – це теж погано. Якщо ступня у взутті буде систематично ковзати, ви натрете собі бульбашки на пальцях, коефіцієнт зчеплення з гірським, складним рельєфом Карпат істотно зменшиться, і звичайно зросте ймовірність травматизму. Тому брати черевики чи кросівки із запасом – «на два носка»-не варто, якщо мова йде про літній відпочинок в Карпатах, інша справа відпочинок зимовий, на гірськолижних курортах.

 

Експлуатація

  1. Нове взуття, навіть якщо вона від відомого виробника і зручна, бажано розносити за довго до початку вашого відпочинку в Карпатах, особливо якщо припускаєте піші походи в гори.
  2. Сушити взуття з натуральної шкіри, особливо з мембранними вставками, необхідно якомога далі від відкритого вогню та елементів опалення, обов’язково вийнявши устілки і набивши всередину матеріалу, який добре вбирає вологу (наприклад, газетою).
  3. Між пішими походами Карпатами радимо обробляти взуття спеціальними жирними хімічними речовинами або як мінімум густим кремом для взуття. Тоді вона прослужить значно довше.
  4. Перевірте, чи немає у вашій взуття виступаючих всередину швів, напливів тканини, і не кривляться Чи устілки. Тим у кого пітніють ноги рекомендація: завчасно подбайте про присипках, крім того запасіться хорошими, якісними шкарпетками з натуральних матеріалів (остерігайтеся синтетики!) Мокрі ступні натираються швидше, ніж сухі (на рівнині-натирається вся поверхня стопи, на тривалих спусках Карпатами – пальці, при підйомах в гори п’ята).

 

Бажаємо Вам вдалого відпочинку в Карпатах та виключно приємних спогадів!