П’ять високих гір України, на яких варто побувати

Говерла

Догяска – 1763 м.

Найближчий населений пункт – село Ясіня. Гора розташована в центрі хребта Свидовець і є однією з його вищих точок. З вершини відкриваються мальовничі краєвиди на значну частину хребта Свидовець і безліч сусідніх гір. Під горою – дуже красиве озеро Догяска – твір древніх льодовиків. Маршрути на гору: а) з Ясині через турбазу Драгобрат; б) з сіл Усть-Чорна або Красна (проходження хребта Свидовець зі спуском в Ясиню).

Вид з гори Догяска на озеро Догяска

Вершина гори Догяска
Спуск з гори Догяска в західному напрямку

Близниця – 1881 м.

Найближчі населені пункти – села Ясіня та Кваси. Найвища точка масиву Свидовець (другого по висоті гірського масиву, цілком розташованого на території України). З гори відкривається вид на велику територію Східного Закарпаття, включаючи гори Петрос та Говерлу, а також долину річки Чорна Тиса. Маршрути на гору: а) з Ясині через турбазу Драгобрат; б) з Квасів; в) вийти на гору в ході багатоденного походу по хребту Свидовець, починаючи з півночі, півдня чи заходу.

Найвищі гори України. Гора Близниця

Гора Близниця

Гори України. Шлях на гору Близниця

Шлях на гору Близниця

Високі гори. Вершина гори Близниця

Вершина гори Близниця

Найвищі гори. Близниця. Скала Жандарм

Близниця. Скала Жандарм

Спуск з Близниці в бік турбази Драгобрат

Спуск з Близниці в бік турбази Драгобрат

Петрос – 2020 м.

Найближчі населені пункти – села Ясіня, Кваси і Лазещина. Головна вершина північно-західній частині Чорногірського хребта (найвищого на Україні). На схилі зустрічаються величезні камені («петрос» – камінь по-грецьки). На вершині – мініатюрна дерев’яна церковця і металевий хрест. З гори відкривається вид на долину річки Чорна Тиса, Блізніцу, Говерлу і весь Чорногірський хребет. Маршрути на гору: а) з Ясині; б) з Квасів; в) з Лазещини; г) по хребту з боку Говерли.

Високі гори України. Гора Петрос

Гора Петрос

Камені та скелі на схилі Петроса

Камені та скелі на схилі Петроса

Найвищі гори України. Вершина Петроса

Вершина Петроса

Вид з Петроса на Чорногірський хребет

Вид з Петроса на Чорногірський хребет

Піп Іван Чорногірський – 2028 м.

Найближчі населені пункти – села Дземброня і Зелене. Головна вершина південно-східній частині Чорногірського хребта. На вершині гори – величезне покинуте кам’яну двоповерхову будівлю – колишня польська обсерваторія, побудована в 1936-38 роках і після Другої світової війни поступово прийшла в запустіння. З гори відкриваються види на Чорногірський хребет, велику територію Закарпатської та Івано-Франківської областей, а також на гори, що знаходяться в Румунії. Маршрути на гору: а) з Дземброні; б) з Зеленого повз озеро Марічейка; в) по хребту з боку Говерли; г) з Рахова.

Піп Іван Чорногірський

Піп Іван Чорногірський

Піп Іван, вид від озера Бребенескул

Піп Іван, вид від озера Бребенескул

Вершина Попа Івана з покинутій обсерваторією

Вершина Попа Івана з покинутій обсерваторією

Піп Іван. Будівля покинутій обсерваторії.

Піп Іван. Будівля покинутій обсерваторії.

Вид з Попа Івана на Чорногірський хребет

Вид з Попа Івана на Чорногірський хребет

Говерла – 2061 м.

Найближчі населені пункти – села Ворохта та Лазещина. Найвища гора України, і це головна причина її популярності. Але, звичайно ж, вражаючі види з гори і красива природа в околицях (хвойний ліс, ялівці, Прутський водоспад) нікого не залишать байдужим. На вершині – хрест і різні конструкції з національною і державною символікою. Маршрути на гору: а) з Ворохти через турбазу Заросляк (основний, добре обладнаний маршрут, подробиці – у статті «Куди податися у Карпатах? Йдемо на Говерлу!»); б) з Лазещини; в) по хребту з боку Петроса або Попа Івана; г) з Рахова.

Говерла

Говерла

Високі гори. Околиці Говерли

Високі гори. Околиці Говерли

Найвищі гори. Прутський водоспад

Найвищі гори. Прутський водоспад

От і все, що я хотів коротко розповісти про кожну з гір. Підводячи підсумок, зазначу, що підйом на будь-яку з цих вершин доступний людині з середньою фізичною підготовкою (влітку в гарну погоду). Піп Іван Чорногірський потребує проміжної ночівлі в наметі, а інші цілком реально відвідати за один день, починаючи і закінчуючи маршрут в населеному пункті або на турбазі.

Як дістатися до початкових точок сходження на гору? Необхідно доїхати до Івано-Франківська, а потім скористатися або приміським потягом Івано-Франківськ-Рахів, або автобусами. Щоб дістатися до Попа Івана, використовуючи рейсовий транспорт, потрібно доїхати автобусом до Верховини і там пересісти на інший автобус, що йде до Дземброні або Зеленого.

Зупинитись же ви завжди маєте змогу в затишному котеджі “Ortus”!

Чекаємо Вас в гості!

Читайте також:

Український Стоунхендж, гора Піп Іван, скарби Довбуша і Морське Око. Куди поїхати і що подивитися в Україні

Найвищі водоспади Українських Карпат

Легенда про Говерлу та ріку Прут в Карпатах