Найвищі водоспади Українських Карпат

Найбільш цікаві та вражаючі водоспади України розташовані в Карпатах. Найвищі водоспади Карпат ми і розглянемо в цій статті.

Всі ці водоспади розташовані в оточенні дикої природи, але одночасно з цим доступні для відвідування людьми, які мають будь-якої туристської підготовки. Ми побували на водоспадах, здійснюючи турпоходи по Карпатам, але можна зробити до них екскурсії і в процесі більш цивілізованого відпочинку, коли ви, наприклад, знімаєте кімнату в селі чи на турбазі.

частина манявського водоспадуМанявський водоспад

Манявський водоспад знаходиться на відстані 3 км від околиці села Манява. Висота водоспаду – 20 м. Досить довгий час він вважався найвищим однокаскадним водоспадом Українських Карпат, а також, можливо, і всієї України (зараз, щоправда, відомий більш високий однокаскадний водоспад – Ялінскій, що має висоту 26 м і розташований в Рахівських горах; я ще там не був, коли побуваю – обов’язково напишу).

  • Однокаскадний водоспад – це водоспад, в якому вода падає однієї безперервним струменем, на відміну від багатокаскадних водоспадів, де вільне падіння води переривається декількома скельними виступами.

Місцевість біля Манявського водоспаду дуже мальовнича. Нижче водоспаду ріка Манявка протікає в короткому, але дуже красивому каньйоні. А вище водоспаду знаходяться симпатичні маленькі водопадики і пороги. Поруч обладнані зручні місця для стоянок туристів з лавками, навісами, альтанками і якоюсь подобою грубок-мангалів під дахами (що дозволяє під час дощу готувати їжу і сушити речі).

манявський водоспад

манявський водоспад

каньйон поруч з манявським водоспадом

каньйон поруч з манявським водоспадом

пороги та невеличкі водоспадики вище манявського водоспаду

пороги та невеличкі водоспадики вище манявського водоспаду

стоянка туристів поруч з марявським водоспадом

стоянка туристів поруч з марявським водоспадом

Якщо ви приїхали в село Манява, то потрапити до водоспаду не складе труднощів. Заодно можна відвідати розташований в іншому кінці села Манявський скит.

Манявський скит

Манявський скит

Водоспад Труфанец

Водоспад Труфанец – це найвищий водоспад Закарпаття. Він має висоту 36 м. Водоспад знаходиться поруч з автодорогою між селами Ясіня і Кваси (2 км від села Ясіня та 6 км від села Кваси) на річечці Труфанец поблизу місця її впадіння в Чорну Тису. Складається з безлічі каскадів. Поряд з трасою влаштований оглядовий майданчик з альтанкою, під якою протікає нижня частина водоспаду.

 

Водоспад Труфанец - водоспади Карпат

Водоспад Труфанец

 

Альтанка над нижньою частиною водоспаду

Альтанка над нижньою частиною водоспаду

Місцевість біля водоспаду Труфанец

Місцевість біля водоспаду Труфанец

Через близькість населених пунктів і наявності поруч великої автодороги водоспад Труфанец є одним з найбільш доступних для відвідування водоспадів.

Прутський водоспад

Прутський водоспад – це найвищий водоспад Українських Карпат. Він має висоту 80 м. Знаходиться водоспад на одному з витоків річки Прут в улоговині, що залишилася від древніх льодовиків, між бічними відрогами гори Говерла (2061 м) і гори Брескул (1911 м). Водоспад має 6 каскадів, висота найбільшого з них – 12 м.

Прутський водоспад

Прутський водоспад

Найбільший каскад Прутського водоспаду

Найбільший каскад Прутського водоспаду

Околиці водоспаду надзвичайно мальовничі – суворі гірські пейзажі і рослинність субальпійського типу. Недалеко проходить стежка на вершину Говерли – найвищої гори України.

околиці прутського водоспаду

околиці Прутського водоспаду

Читайте також:

П’ять високих гір України, на яких варто побувати

Український Стоунхендж, гора Піп Іван, скарби Довбуша і Морське Око. Куди поїхати і що подивитися в Україні

Легенда про Говерлу та ріку Прут в Карпатах