Легенда про Говерлу та ріку Прут в Карпатах

відмінний вид на говерлу

Жив в одному селі хлопець на ім’я Прут. Запрацювався він якось в горах Карпатах і вирішив не повертатися додому, а заночувати прямо в темному лісі. Він знайшов високу струнку ялина і розмістився під нею. І приснився йому дивний-предивний сон – наче прийшла до нього прекрасна дівчина, одягнена вся в зеленому. Вона співала пісню і гладила його по голові. Але як тільки хлопець простягнув руку до неї, вона відразу ж зникла. Прокинувся Прут, а навколо нікого. Лише зелену стрічку зауважив він на гілці. Запала прекрасна дівчина йому в душу, і захотів він її знайти. Наступного вечора хлопець знову влаштувався під тією ж самою ялиною, однак, не спав.

Як тільки стемніло, він побачив, як прямо з-під землі виникла та гарна дівчина і пішла до того місця, в якому сховався Прут. Як тільки підійшла вона до ялини, хлопець вискочив і міцно обійняв її. Потім Прут запитав, як звуть її. Спочатку вона дивилася на нього злякано, однак, потім посміхнулася й відповіла: «Говерла».

Після тієї дивовижної ночі хлопець вже практично не з’являвся вдома. Весь свій час проводив він в горах. Говерла і Прут полюбили один одного. Але дівчина була дочкою гірського царя, саме тому вона ніяк не могла спуститися до людей з гір.

Як тільки її батько дізнався про їхню любов, він жорстоко прокляв її. І вона не змогла далі жити без Прута і стрибнула з високого і крутого обриву вниз. Відразу піднявся страшний-престрашний вітер, який все руйнував на своєму шляху. На наступний день вранці знову засяяло яскраве сонце, і люди побачили, що на місці зеленої долини нині стоїть велетенська гора. Дуже довго і наполегливо Прут шукав Говерлу. Побіг він на нову гору і почув голос своєї коханої. Після цього він більше не повернувся до людей.

З тих часів потекла гірська річка вниз, прокладаючи собі шлях між крутими скелями. Люди прозвали ту річку Прутом, а гору – Говерлою.

До речі, з кожним роком похід у Карпати стає все популярнішим як серед українців, так і серед іноземних туристів. Особливою популярністю користується сходження на Говерлу – знамениту гору українських Карпат. Провівши три незабутні дні в поході в горах, Ви відчуєте неймовірні відчуття і отримаєте масу позитивних вражень.